Ogrodnictwo od A do Z – podstawowe narzędzia ogrodnicze

Początki nigdy nie są łatwe. Również jeśli chodzi o ogrodnictwo, trudno jest zacząć pracę, gdy nawet nie wiadomo do czego włożyć ręce. Doświadczenie to klucz do sukcesu, ale aby je zdobyć, trzeba się bardzo dużo napracować. Aby choć trochę ułatwić sobie pracę na samym początku, należy koniecznie zaopatrzyć się w podstawowy sprzęt. 

Narzędzia ogrodnicze – od czego zacząć?

Obawiasz się o swój portfel? Spokojnie, może się okazać, że to co najważniejsze w dużej mierze znajduje się już w twojej piwnicy i wymaga jedynie odkopania i odświeżenia. Najpotrzebniejsze narzędzia ogrodnicze można podzielić na kilka zasadniczych kategorii:

  • uniwersalne
  • do utrzymania porządku
  • do przygotowania podłoża i sadzenia 

Można do tego dodać również narzędzia do dekoracji, ale te z pewnością nie należą do tych niezbędnych, przynajmniej na samym początku.

Jeśli chodzi o narzędzia ogrodnicze uniwersalne to należy do nich zaliczyć przede wszystkim szpadel i taczkę. Szpadel przyda się do wszelkich prac ziemnych, związanych z sadzeniem, przesadzaniem, przekopywaniem ziemi i innymi podobnymi. Taczka pozwoli natomiast w wygodny sposób przewozić sadzonki, rośliny, ziemię, nawozy itd.

Porządek to podstawa

Narzędzia ogrodowe do utrzymania porządku to głównie kosiarka, kosa, odkurzacz ogrodowy, miotła i szufla. Wszystkie te sprzęty umożliwią ci szybko pozbyć się nadmiaru ziemi lub starych liści z okolic ogrodu. Część z nich to urządzenia elektryczna, a część to prosty sprzęt wymagający pracy fizycznej. Nieważne co wybierzesz – liczą się tylko twoje chęci oraz to ile serca i czasu jesteś w stanie poświęcić swojej pasji.

Praca zasadnicza – sadzimy

Oczywiście najważniejsze w ogrodnictwie są rośliny, które musimy najpierw posadzić. Trudno jest krótko opisać, jak się do tego zabrać. To wymaga wiele przygotowania merytorycznego. Jednak niezależnie od tego jaką roślinę wybierzesz oraz jakie będziesz musiał w związku z tym spełnić wymagania, koniecznie zaopatrz się w: łopatkę do sadzenia, grabie, glebogryzarkę. To już wszystkie najważniejsze sprzęty na początek – do dzieła!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *