Jaką kosiarkę wybrać do ogrodu?

Na rynku dostępne są różne modele kosiarek ogrodowych. Do sprawia, że wybór wcale nie jest takich prosty. Przed podjęciem decyzji przeanalizować należy dwa aspekty. Po pierwsze, własne oczekiwania i potrzeby. I po drugie, funkcje i możliwości określonych kosiarek.

Cicha praca

Jednym z kluczowych elementów przy wyborze kosiarki jest generowany przez nią hałas. Oczywiście powinien być on jak najmniejszy. Dzięki temu koszenie trawy nie będzie uciążliwe ani dla domowników, aby dla sąsiadów. Dlatego kosiarka posiadać powinna cichy napęd. W tym przypadku najlepszym wyborem będzie kosiarka ręczna. Nie potrzebuje ona zewnętrznego zasilania. Jej praca uzależniona jest jedynie od mięśni użytkownika. Jednak kosiarki ręczne sprawdzają się na niedużych trawnikach. W innym wypadku korzystanie z niej może być zbyt męczące. Ważna jest także obudowa kosiarki. Dobrze jeśli będzie ona wykonana z tworzywa. Dzięki temu uderzane w obudowę elementy wydostające się spod noży generować będą znacznie mniejszy hałas. Kupując kosiarkę warto także zdecydować się na taką, która posiada cichy układ tnący. Taka kosiarka działa zdecydowanie ciszej w porównaniu z tradycyjnymi kosiarkami.

Na co zwrócić uwagę wybierając kosiarkę?

Jak wspomniano na początku, wyborze kosiarki należy wciąż pod uwagę swoje potrzeby i oczekiwania. Dlatego pod uwagę należy wziąć wielkość trawnika. Jeśli trawnik nie jest duży, wówczas warto zdecydować się na kosiarkę ręczną lub elektryczną. W przypadku dużych trawników, lepszym rozwiązaniem mogą być kosiarki spalinowe. Istotna jest także częstotliwość koszenia. Jeśli trawnik ma być koszony dość często, wówczas dobrym rozwiązaniem będzie kosiarka z bębnowa. W innym wypadku wystarczy kosiarka rotacyjna. Niezwykle ważne są także dodatkowe części do kosiarek. Dobra kosiarka powinna posiadać hamulec automatycznie zatrzymujący noże oraz silnik. To ze względów bezpieczeństwa. Bardzo ważna jest także gwarancja. Dlatego przed zakupem należy dokładnie sprawdzić na jakie części do kosiarki producent daje gwarancję.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *